Seneste Salg
550.000 kr.
december 2020 • 5.392 DKK/m²
| Køber | Type | Pris | Dato | |
|---|---|---|---|---|
| Markedsværdi | estimeret | 2.052.852 kr. | 18. maj 2026 | |
| – | vurdering | 3.351.000 kr. | 1. jan. 2024 | |
| – | vurdering | 3.482.000 kr. | 1. jan. 2022 | |
| Skjult | tinglysning | 550.000 kr. | 16. dec. 2020 |
| Anvendelse | Fritliggende enfamiliehus |
| Opførelsesår | 1800 |
| Ombygningsår | 2002 |
| Total | 129 m² |
| Bebygget | 129 m² |
| Bolig | 102 m² |
| Etager | 1 |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Betontagsten |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Gasradiator |
| Varmemedium | Opvarmningsmiddel Elektricitet |
| Status | Gyldig |
| Beliggenhed | Anvendelse | Total | Værelser |
|---|---|---|---|
| – | Bolig | 102 m² | 5 |
| Anvendelse | Garage |
| Opførelsesår | 1800 |
| Ombygningsår | 1990 |
| Bebygget | 70 m² |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Glas |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Ingen varmeinstallation |
| Status | Gyldig |
| Type | Påvirkning |
|---|---|
Skredrisiko | Lav påvirkning |
| BFE | Ejendomstype | Ejerforhold | Kommune | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2294173 | Ejerbolig | Privatpersoner eller interessentskab | 0260 | Gyldig |
Hvad er ejendommens grunddata? Ejendommen er en villa beliggende på Ulstrupvej 9 i Valsgård, 9500 Hobro. Ejendommen er en del af Mariagerfjord Kommune og hører til kvarteret Valsgård. Hvornår er ejendommen bygget og hvor stort er arealet? Villaen blev opført i 1800. Det samlede bygningsareal udgør 129 m², heraf er 102 m² beboelsesareal. Ejendommen er registreret med 1 etage. Der er i alt 2 bygninger på ejendommen. Hvilke lokalplaner og bebyggelsesprocenter er gældende? Der findes en lokalplan for ejendommen. Bebyggelsesprocenten for ejendommen er ligeledes registreret.