Seneste Salg
960.000 kr.
september 2008 • 8.496 DKK/m²
| Køber | Type | Pris | Dato | |
|---|---|---|---|---|
| Markedsværdi | estimeret | 2.274.238 kr. | 18. maj 2026 | |
| – | vurdering | 3.654.000 kr. | 1. jan. 2024 | |
| – | vurdering | 3.797.000 kr. | 1. jan. 2022 | |
| Skjult | tinglysning | 960.000 kr. | 1. sep. 2008 | |
| Skjult | tinglysning | 525.000 kr. | 1. jan. 2002 |
| Anvendelse | Fritliggende enfamiliehus |
| Opførelsesår | 1927 |
| Total | 76 m² |
| Bebygget | 76 m² |
| Bolig | 113 m² |
| Etager | 1 |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Metal |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Centralvarme fra eget anlæg |
| Varmemedium | Opvarmningsmiddel Flydende brændsel (olie, petroleum, flaskegas) |
| Status | Gyldig |
| Beliggenhed | Anvendelse | Total | Værelser |
|---|---|---|---|
| – | Bolig | 113 m² | 6 |
| Anvendelse | Udhus |
| Opførelsesår | 1000 |
| Bebygget | 10 m² |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Metal |
| Status | Gyldig |
| Anvendelse | Carport |
| Opførelsesår | 2004 |
| Bebygget | 23 m² |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Andet materiale |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Ingen varmeinstallation |
| Status | Gyldig |
| Type | Påvirkning |
|---|---|
Skredrisiko | Lav påvirkning |
| BFE | Ejendomstype | Ejerforhold | Kommune | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2293811 | Ejerbolig | Privatpersoner eller interessentskab | 0260 | Gyldig |
Ejendomsdata for Storarden Byvej 19, 9510 Arden Denne ejendom er beliggende på Storarden Byvej 19 i 9510 Arden, Mariagerfjord Kommune. Ejendommen er registreret som en ejendom og omfatter i alt 3 bygninger. Lokalplan og Bebyggelsesprocent For ejendommen er der udarbejdet en lokalplan, som definerer rammerne for anvendelse og bebyggelse. Bebyggelsesprocenten for ejendommen er ligeledes fastlagt. Grunddata Ejendommen har adressen Storarden Byvej 19 og postnummer 9510 Arden. Den er en del af Mariagerfjord Kommune.