Seneste Salg
545.000 kr.
april 2016 • 2.930 DKK/m²
| Køber | Type | Pris | Dato | |
|---|---|---|---|---|
| – | vurdering | 3.771.000 kr. | 1. jan. 2024 | |
| – | vurdering | 3.857.000 kr. | 1. jan. 2022 | |
| Skjult | tinglysning | 545.000 kr. | 1. apr. 2016 |
| Anvendelse | Fritliggende enfamiliehus |
| Opførelsesår | 2017 |
| Total | 221 m² |
| Bebygget | 221 m² |
| Bolig | 186 m² |
| Etager | 1 |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Tagpap med stor hældning |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Gasradiator |
| Varmemedium | Opvarmningsmiddel Elektricitet |
| Status | Gyldig |
| Beliggenhed | Anvendelse | Total | Værelser |
|---|---|---|---|
| – | Bolig | 186 m² | 5 |
| Type | Påvirkning |
|---|---|
Skredrisiko | Lav påvirkning |
| BFE | Ejendomstype | Ejerforhold | Kommune | Status |
|---|---|---|---|---|
| 100068671 | Ejerbolig | Privatpersoner eller interessentskab | 0461 | Gyldig |
Hvad er ejendommens grunddata? Ejendommen er en villa beliggende på Toftebjergvej 31C, 2970 Hørsholm i Rudersdal Kommune. Hvad er ejendommens bygningsdata? Villaen blev opført i 2017 og har et samlet bygningsareal på 221 m², heraf et beboelsesareal på 186 m². Ejendommen består af 1 etage og 1 bygning. Hvad er ejendommens planforhold? Der findes en lokalplan for ejendommen, og den har en bebyggelsesprocent.