Seneste Salg
2.195.000 kr.
august 2021 • 20.708 DKK/m²
| Køber | Type | Pris | Dato | |
|---|---|---|---|---|
| Markedsværdi | estimeret | 2.133.356 kr. | 18. maj 2026 | |
| – | vurdering | 1.920.000 kr. | 1. jan. 2024 | |
| – | vurdering | 1.995.000 kr. | 1. jan. 2022 | |
| Skjult | tinglysning | 2.195.000 kr. | 16. aug. 2021 | |
| Skjult | tinglysning | 348.000 kr. | 18. feb. 1992 | |
| Skjult | tinglysning | 174.000 kr. | 18. feb. 1992 |
| Anvendelse | Fritliggende enfamiliehus |
| Opførelsesår | 1900 |
| Total | 76 m² |
| Bebygget | 76 m² |
| Bolig | 106 m² |
| Etager | 1 |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Betontagsten |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Centralvarme (fjernevarme, kraftvarme eller lignende) |
| Status | Gyldig |
| Beliggenhed | Anvendelse | Total | Værelser |
|---|---|---|---|
| – | Bolig | 106 m² | 4 |
| Anvendelse | Garage |
| Opførelsesår | 1000 |
| Bebygget | 30 m² |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Betontagsten |
| Status | Gyldig |
| Type | Påvirkning |
|---|---|
Skredrisiko | Lav påvirkning |
| BFE | Ejendomstype | Ejerforhold | Kommune | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2293518 | Ejerbolig | Privatpersoner eller interessentskab | 0260 | Gyldig |
Hvad er ejendommens grunddata? Denne ejendom er registreret som en villa beliggende i Mariagerfjord kommune. Ejendommen har et samlet bygningsareal på 76 m² og et beboelsesareal på 106 m². Bygningen blev opført i 1900 og har 1 etage. Der er registreret 2 bygninger på ejendommen. Lokalplan og bebyggelsesprocent Information om lokalplan og bebyggelsesprocent for ejendommen er tilgængelig.