Seneste Salg
10.000.000 kr.
august 1998 • 28.090 DKK/m²
| Køber | Type | Pris | Dato | |
|---|---|---|---|---|
| Markedsværdi | estimeret | 4.709.524 kr. | 18. maj 2026 | |
| – | vurdering | 0 kr. | 1. jan. 2025 | |
| – | vurdering | 0 kr. | 1. jan. 2023 | |
| Skjult | tinglysning | 10.000.000 kr. | 11. aug. 1998 | |
| Skjult | tinglysning | 5.000.000 kr. | 11. aug. 1998 |
| Anvendelse | Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus |
| Opførelsesår | 1887 |
| Ombygningsår | 1993 |
| Total | 562 m² |
| Bebygget | 306 m² |
| Bolig | 356 m² |
| Etager | 3 |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Fibercement herunder asbest |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Centralvarme (fjernevarme, kraftvarme eller lignende) |
| Status | Gyldig |
| Beliggenhed | Anvendelse | Total | Værelser |
|---|---|---|---|
| st. | Bygning til detailhandel | 306 m² | 2 |
| 1. tv | Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus | 87 m² | 2 |
| 1. th | Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus | 75 m² | 2 |
| 2. | Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus | 80 m² | 2 |
| 3. | Etagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus | 114 m² | 2 |
| Type | Påvirkning |
|---|---|
Skredrisiko | Lav påvirkning |
| BFE | Ejendomstype | Ejerforhold | Kommune | Status |
|---|---|---|---|---|
| 5708877 | Ejerbolig | Privatpersoner eller interessentskab | 0661 | Gyldig |
| Virksomhed | Industri | Periode | Ansatte |
|---|---|---|---|
| Detailhandel med tøj | 40 år til nu | – | |
| Tøjforretninger | 23 år | – | |
| Detailhandel med tøj | 35 år til nu | – | |
| Detailhandel med tøj | 56 år til nu | – | |
| Anden udlejning af boliger | 69 år til nu | – |