Seneste Salg
816.000 kr.
december 2023 • 2.119 DKK/m²
| Køber | Type | Pris | Dato | |
|---|---|---|---|---|
| – | vurdering | 2.548.000 kr. | 1. jan. 2024 | |
| Skjult | tinglysning | 816.000 kr. | 3. dec. 2023 | |
| – | vurdering | 2.471.000 kr. | 1. jan. 2022 |
| Anvendelse | Fritliggende enfamiliehus |
| Opførelsesår | 1920 |
| Ombygningsår | 1991 |
| Total | 277 m² |
| Bebygget | 277 m² |
| Bolig | 385 m² |
| Etager | 1 |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Fibercement herunder asbest |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Centralvarme fra eget anlæg |
| Varmemedium | Opvarmningsmiddel Fast brændsel (kul, koks, brænde m.m.) |
| Status | Gyldig |
| Beliggenhed | Anvendelse | Total | Værelser |
|---|---|---|---|
| – | Bolig | 385 m² | 8 |
| Type | Påvirkning |
|---|---|
Grundvandsdybde | Høj påvirkning |
Luftkvalitet (PM2.5) | Høj påvirkning |
Kysterosion | Høj påvirkning |
Pesticid-følsomhed | Høj påvirkning |
Kulstofrig lavbund | Høj påvirkning |
Stormflod | Høj påvirkning |
Dage med højt grundvand | Moderat påvirkning |
Skybrud | Lav påvirkning |
Skredrisiko | Lav påvirkning |
Hvad er ejendommens grunddata? Ejendommen, beliggende på Østkystvejen 57 i Lyngså, 9300 Sæby, er af typen villa. Den blev opført i 1920. Hvor er ejendommen placeret? Ejendommen er beliggende i Frederikshavn Kommune, i kvarteret Lyngså, nær postnummer 9300 Sæby. Hvilke arealer og etager har ejendommen? Ejendommen har et samlet bygningsareal på 277 m² og et beboelsesareal på 385 m². Bygningen strækker sig over 1 etage og består af 1 bygning. Hvilke lokalplaner og bebyggelsesregler gælder for ejendommen? Der findes en lokalplan for ejendommen, som fastlægger bebyggelsesprocenten.
| BFE | Ejendomstype | Ejerforhold | Kommune | Status |