Seneste Salg
3.250.000 kr.
januar 2022 • 19.345 DKK/m²
| Køber | Type | Pris | Dato | |
|---|---|---|---|---|
| Markedsværdi | estimeret | 4.857.384 kr. | 18. maj 2026 | |
| – | vurdering | 3.291.000 kr. | 1. jan. 2024 | |
| Skjult | tinglysning | 3.250.000 kr. | 25. jan. 2022 | |
| – | vurdering | 3.394.000 kr. | 1. jan. 2022 | |
| Skjult | tinglysning | 2.950.000 kr. | 30. mar. 2021 | |
| Skjult | tinglysning | 1.070.110 kr. | 20. okt. 1985 |
| Anvendelse | Fritliggende enfamiliehus |
| Opførelsesår | 1882 |
| Ombygningsår | 2004 |
| Total | 112 m² |
| Bebygget | 112 m² |
| Bolig | 168 m² |
| Etager | 1 |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Tegl |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Centralvarme fra eget anlæg |
| Varmemedium | Opvarmningsmiddel Flydende brændsel (olie, petroleum, flaskegas) |
| Status | Gyldig |
| Beliggenhed | Anvendelse | Total | Værelser |
|---|---|---|---|
| – | Bolig | 168 m² | 4 |
| Anvendelse | Carport |
| Opførelsesår | 2004 |
| Bebygget | 100 m² |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Metal |
| Varmeinstallation | Varmeinstallation Ingen varmeinstallation |
| Status | Gyldig |
| Anvendelse | Udhus |
| Opførelsesår | 2015 |
| Bebygget | 26 m² |
| Tagmateriale | Tagdækningsmateriale Metal |
| Status | Gyldig |
| Type | Påvirkning |
|---|---|
Skredrisiko | Lav påvirkning |
| BFE | Ejendomstype | Ejerforhold | Kommune | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2267653 | Ejerbolig | Privatpersoner eller interessentskab | 0240 | Gyldig |
Ejendommens Grunddata Denne ejendom er beliggende i Holstebro kommune. Ejendommen er af typen "Ejendom" og blev opført i 2015. Der forefindes 3 bygninger på ejendommen. Lokalplan og Bebyggelsesprocent Der er udarbejdet en lokalplan for ejendommen. Bebyggelsesprocenten for ejendommen er angivet.